Günümüz ekonomik koşullarına göre sürekli güncelleme ve revize halinde olan Gümrük Mevzuatı Hükümleri, firmamızın müşavirleri tarafından sürekli takip edilmektedir. Yayımlanan veya yürürlüğe girecek olan her türlü mevzuatı bilgiyi kendi yorum ve görüşlerini ekleyerek yazılı bir şekilde müşterileri ile paylaşmaktadır.

                   Bu doğrultuda olası bir çok problemin çözümünde firmalarına ciddi veriler sunarak, gerek maliyet hesaplamaları, gerekse mevzuata göre en doğru işlemi uygulayabilme fırsatını sağlamaktadır. Daha iyi organize edilmiş iç kontrol sistemine ulaşmak amacıyla, SUBAŞI bünyesinde 4 (dört) adet tam zamanlı çalışanı bulunan bir denetim departmanı kurulmuştur. Denetim departmanı oluşturma fikri, bu konseptin içinde çalıştığımız alandaki tüm müşterilerimizin oldukça olumlu görüş belirttiği bir konu olmasıyla ortaya çıkmıştır.

                  Denetim departmanı, özellikle ithalat işlemleri bitmiş olan dosyaları takip eden ayın 25. gününe kadar bağımsız olarak denetler ve denetim raporlarını müşterilerine raporlar.